Newsletter
Jeżeli są Państwo zainteresowani otrzymywaniem bieżących informacji na temat wydarzenia prosimy o wypełnienie formularza:

Patron honorowy
URE
Partner medialny
wysokie napięcie
Powrót

Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania z zakresu obsługi, modernizacji i konserwacji farm wiatrowych

Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania z zakresu obsługi, modernizacji i konserwacji farm wiatrowych

Optymalizacja kosztów i przychodów oraz modernizacja turbin wiatrowych są jednymi z głównych tematów Konferencji i Targów PSEW2017. Wiedząc jak ważne są to zagadnienia, poświęciliśmy im cały blok tematyczny podczas drugiego dnia wydarzenia.

W Polsce pracuje kilka tysięcy turbin wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej ok. 5800 MW. Każda z tych kilku tysięcy instalacji to szansa dla firm świadczących usługi obsługi i konserwacji farm wiatrowych. Tym bardziej, że kolejnym turbinom będą kończyły się zarówno standardowe, kilkuletnie, okresy serwisu producentów, jak i okresy gwarancyjne.

Natomiast z drugiej strony, sytuację komplikują zmiany regulacyjne i rynkowe jakie zaszły na przestrzeni ostatniego roku, jak i te spodziewane od stycznia 2018 r. w związku ze zniesieniem obowiązku zakupu energii przez sprzedawcę zobowiązanego po tzw. cenie URE. Omówimy sposoby minimalizacji wpływu tych zmian na przychody farm wiatrowych m.in. poprzez elastyczne  podejście firm serwisujących do kontraktów serwisowych.

Tematy wybrane specjalnie dla operatorów farm wiatrowych oraz firm zajmujących się usługami na rzecz turbin, zaczniemy jednak od definicji modernizacji i parametrów użytkowych - powiemy czym są i jak je interpretować. Przeanalizujemy też neutralne prawnie i możliwe do wprowadzenia rozwiązania zwiększające produkcję turbin wiatrowych oraz na podstawie studium przypadku zaprezentujemy dostępne na rynku rozwiązania, które poprawiają efektywność pracy turbin.

W ramach bloku poświęconego O&M operatorzy farm wiatrowych będą też dyskutować jaki rodzaj firm wybrać do obsługi swoich maszyn w obecnej sytuacji rynkowej - multibranding vs tradycyjne kontrakty czy może kontrakty modułowe. Opowiemy też o RCM, czyli szeroko stosowanej na świecie metodologii prowadzącej inżynierów i managerów przez decyzje związane z wyborem strategii eksploatacyjnych i działań technicznych dla poszczególnych maszyn i systemów.

BLOK DLA OPERATORÓW FARM WIATROWYCH odbędzie się drugiego dnia konferencji (21 czerwca) w godzinach 10.00 - 15.30. Udział w nim jest bezpłatny dla uczestników konferencji. Osoby wykupujące bilet wstępu na targi mogą wykupić kartę wstępu na blok podczas rejestracji. 

Zobacz cały PROGRAM wydarzenia i ZAREJESTRUJ SIĘ.

 

1326
uczestników w 2016
55
wystawców w 2016
55
prelegentów w 2016